Midea 6KG Capacity, Front Load Washer, White - MF100W60/W-KW
65.000 KWD 89.000 KWD
Hurry up! Offer ends in:
day
hour
min
sec
  • Brand: Midea
  • Product Code: MF100W60/W-KW
  • Availability: In Stock
  • Brand: Midea
  • Front Load Washer
  • Washer Capacity: 6kg
  • Universal Motor
  • Lunar Dial
  • Hygiene 90°
  • Multiple Temperature
  • One Touch Pre Wash
  • Turbo
  • Drum Clean
  • Quick Wash: 15 Minutes
  • Gross Dimension (W*D*H): 500*655*885mm
  • Net Dimension (W*D*H): 440*595*850mm
  • Gross Weight: 54kg
  • Net Weight: 52kg
  • Frequency: 60 Hz, 220-240V